login::  password::
cwbe coordinatez:
101
63535
21
8897279

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::15
total children::5
4 K

show[ 2 | 3] flat


Gerronimo0
Niekde som čítal alebo počul, že na únavu po obede je dobré pospať si. Telo si oddýchne a bude potom produktívnejšie, a nemusíme sa premáhať pri tom útlme s plným bruškom. Robím v kancelárii a sedím za počítačom.

Tak som to skúsil. Povedal som si, že hodinu po obede si vyhradím na spánok, nastavil som si budík, a nezáleží na tom či zaspím hneď alebo až po 30 minútach a pospím si iba pol hodinu.

Zistil som že niekedy zaspím hneď, do 5 minút. A niekedy 40 minút neviem zaspať. Občas po 40 minútach zaspím ale niekedy si poviem že sa mi neoplatí spať na 15 minút a byť z toho viac rozbitý.

Zistil som že niekedy som aj po 50 minútovom spánku unavený rovnako ako pred ním. Niekedy som aj po 20 minútach spánku svieži.

Ako sa to odrazilo na zlepšení mojej produktivity? Myslím si že nijako. Niekedy som bol sviežejší, niekedy som bol ospatejší rovnako ako predtým. Hodina ktorú som pri tom zabil by som možno pracoval, ale možno by som ju strávil čítaním článkov na internete.

Môj experiment ukázal že toto nie je tá správna cesta, a radšej pokračujem ďalej bez spánku, aspoň mám o výčitku menej - že som si skrátil pracovnú dobu o hodinu alebo že som si o hodinu neoddialil odchod z práce.

A naďaleje používam drogu - legálnu kávu - na nabudenie do práce po obede.


  submission:: Re: Poobedný spánok :: NEW (0 children )   (andread)
  submission:: Re: Poobedný spánok :: NEW (0 children )   (ulkas)
  submission:: Re: Poobedný spánok :: NEW (2 children )   NEW DESCENDANT   (tibre)
  submission:: Re: Poobedný spánok :: NEW (1 children )   NEW DESCENDANT  [5K] (total trash)
  submission:: Re: Poobedný spánok :: NEW (0 children )   (vygidor)